DevOps Engineer

Wrocław

Regular

B2B: 100 - 140 zł netto/h + VAT
UoP: 12 400 - 17 400 zł brutto

Senior

B2B: 140-180 zł netto / h + VAT
UoP: 17 400 - 22 200 PLN brutto

Wymagania

  • Znajomość systemów operacyjnych i solidne doświadczenie w administrowaniu systemami (Linux/Windows) oraz sieciami
  • Znajomość konteneryzacji i orkiestracji kontenerów (Docker, Kubernetes) - kluczowe dla naszych wdrożeń
  • Doświadczenie w pracy z głównymi dostawcami usług chmurowych (Azure lub AWS), w tym znajomość ich usług i najlepszych praktyk
  • Umiejętność programowania skryptowego i automatyki (np. Bash, Python), efektywna automatyzacja zadań
  • Doświadczenie w implementacji i utrzymaniu procesów CI/CD (np. Jenkins, GitLab CI, GitHub Actions, Flux), w celu wsparcia ciągłej integracji i dostarczania oprogramowania
  • Znajomość oriestratora Kubernetes oraz narzędzi z ekosystemu Kubernetes
  • Znajomość narzędzi IaC takich jak Terraform i Ansible w stopniu umożliwiającym efektywne zarządzanie infrastrukturą przy pomocy kodu
  • Umiejętność pracy w zespole oraz otwartość na współpracę z osobami pracującymi w różnych rolach i technologiach
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2, umożliwiająca swobodną komunikację w środowisku międzynarodowym
  • Umiejętność efektywnej komunikacji z klientem, zdolność do jasnego przekazywania informacji technicznych i biznesowych oraz zrozumienia potrzeb klienta
  • Gotowość do ciągłego rozwoju i adaptacji do zmieniającego się świata IT, z entuzjazmem do nauki nowych technologii i narzędzi

Obowiązki

  • Zrozumienie i analiza niefunkcjonalnych wymagań biznesowych (wydajność, dostępność, niezawodność), oraz ich translacja na techniczne rozwiązania infrastrukturalne
  • Projektowanie i wdrażanie rozwiązań infrastrukturalnych w chmurze (AWS/Azure)
  • Zarządzanie kodem infrastruktury jako kod (IaC) przy użyciu Terraform, gwarantując, że w 100% odzwierciedla on budowane systemy
  • Rozwój systemów monitoringu i wizualizacji metryk z użyciem narzędzi takich jak Prometheus i Grafana, w celu umożliwienia szybkiej identyfikacji problemów i reagowania na nie
  • Budowanie i optymalizacja procesów CI/CD, wspierając zespoły developerskie w automatyzacji procesów wytwarzania oprogramowania w oparciu o Gitlab i Gitlab-CI
  • Przygotowanie systemów do przejścia do fazy utrzymania: tworzenie kompleksowej dokumentacji i transfer wiedzy do osób odpowiedzialnych za dalsze utrzymanie systemu.
  • Wsparcie techniczne na poziomie L2 i L3 w okresie stabilizacji po wdrożeniu, współpraca z zespołem developerów w celu zapewnienia nieprzerwanej pracy systemów.

Nice
/ To Have

  • Doświadczenie z systemami monitorowania i alertyzacji (Prometheus, Grafana), które umożliwiają szybką reakcję na potencjalne problemy
  • Praktyczna wiedza z zakresu bezpieczeństwa aplikacji i infrastruktury, w tym doświadczenie w implementacji zasad bezpieczeństwa i audytach

Stack technologiczny
/ Twoje kompetencje

  • Systemy operacyjne: Linux
  • Usługi chmurowe: Azure, AWS, GCP
  • Systemy do orkiestracji: ECS, EKS, AKS GKE, OpenShift, Kubernetes
  • Narzędzia zarządzania infrastrukturą i konfiguracją: Terraform, Ansible
  • CI/CD: GItlab, Jenkins

Zespół

Zespół Devops zajmuje się projektowaniem i budowaniem rozwiązań infrastrukturalnych w chmurze, tak aby były one skalowalne, wydajne, bezpieczne i zoptymalizowane kosztowo. Team troszczy się także o utrzymanie i zapewnienie ciągłości działania dla wytworzonych rozwiązań; świadczy usługi w modelu SLA 24/7 i współpracuje z zespołami developerskimi w metodyce DevOps.

Zespół na co dzień pracuje z biura we Wrocławiu oraz w systemie pracy zdalnej. Team obecnie liczy około 20 osób, wśród nich: inżynierowie SysOps i DevOps, architekci oraz manager. Kluczowe technologie w jakich pracują to: AWS, Terraform, Ansible, Docker, Kubernetes, Git, Jenkins, Grafana, Prometheus. Zespół pracuje na rzecz klientów zarówno polskich jak i zagranicznych, m.in. Wittchen, Adamed, Volkswagen, Gemini.

Masz jakieś pytania? Porozmawiajmy o tym!

Patrycja Kołaczek
IT Recruitment Specialist