Operator Monitoringu IT

Lokalizacja

Wrocław

Poziom

Junior / Mid

Przedział wynagrodzenia

B2B 35-45 zł netto/h+VAT

Wymagania
/ Twoje umiejętności

  • umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów
  • umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych
  • komunikatywna znajomości technicznego języka angielskiego
  • dobre umiejętności komunikacyjne pozwalające na pracę w zespole
  • podstawowe doświadczenie w zakresie administracji systemów linuxowych
  • podstawowa wiedza o systemach operacyjnych, zasadach działania sieci oraz spotykanych na serwerach usługach
  • wykształcenie techniczne - możliwe studia wyższe w trakcie realizacji (da się to na tym stanowisku pogodzić)
  • orientacja na klienta, otwartość i chęć do rozwiązywania problemów
  • gotowość do samodzielne podejmowania decyzji
  • chęć do nauki i motywacja do zgłębiania wiedzy
  • nie oczekujemy, że już jesteś doświadczonym Adminem ale możesz się u nas takim stać!
  • mile widziane: doświadczenie w zakresie administracji urządzeniami sieciowymi/infrastrukturą serwerową w centrach danych
  • mile widziana: znajomość systemów aplikacji/monitoringu
  • mile widziana: znajomość zagadnień związanych z wydajnością, wysoką dostępnością oraz bezpieczeństwem
  • mile widziana: umiejętność pisania skryptów (Bash, Perl lub Python)
  • mile widziana: dobra znajomości podstaw działania protokołów sieciowych i zasad budowy usług serwerowych.

Obowiązki
/ Twoja rola

  • monitoring infrastruktury IT oraz aplikacji biznesowych w obszarach dostępności i wydajności
  • podstawowa analiza i rozwiązywanie problemów z systemami operacyjnymi i sieciami telekomunikacyjnymi
  • uruchamianie akcji naprawczych na bazie incydentów i problemów wykrytych narzędziami monitoringu
  • odpowiadanie na zgłoszenia klientów
  • praca na bazie aplikacji monitoringu – m.in. Munin, Prometheus, Grafana, Kibana, CloudWatch i na rozwiązaniach autorskich
  • praca operatora jest pracą zmianową - czyli po pewnym czasie pojawią się zmiany popołudniowe (w towarzystwie bardziej doświadczonych osób) oraz praca w godzinach nocnych (np. deploy aplikacji)
  • wykonywanie RCA (Rutynowe Czynności Administracyjne)
  • analiza i rozwiązywanie zgłoszonych problemów
  • przeglądanie systemów monitoringu i wyszukiwanie anomalii
  • reagowanie na incydenty zgłaszane przez systemy monitoringu

Stack technologiczny
/ Twoje kompetencje

  • infrastruktura serwerowa w centrach danych: IBM, Dell, macierze dyskowe
  • usługi chmurowe (AWS)
  • urządzenia sieciowe: Fortigate, Ubiquity, Mikrotik
  • zagadnienia związane z zapewnieniem HA i budowania skalowanych systemów
  • skrypty: Python, Bash
  • monitoring z użyciem m.in. Grafana oraz ELK, Icinga, CloudWatch
  • automatyzacja (IaC) Ansible, Terraform
  • wirtualizacja (XenServer, Proxmox)

Zespół

Zespół Utrzymania IT zajmuje się zarządzaniem środowiskami aplikacji zarówno ‘on-premise’ jak i w chmurze AWS, a także zarządzaniem cyklem życia rozwoju oprogramowania. Team również wspiera swoich Klientów w migracji biznesu do AWS – udział tych usług w utrzymywanej przez zespół infrastrukturze ciągle rośnie. To właśnie dzięki rozwiązaniom tego zespołu, jeden z największych sklepów internetowych ze sprzętem elektronicznym w Polsce sprawnie obsługuje miliony konsumentów i żaden Black Friday im niestraszny.

Zespół Utrzymania IT na co dzień pracuje w biurze we Wrocławiu oraz w trybie pracy zdalnej. Obecnie składa się z 10 osób: inżynierów SysOps/DevOps, architekta systemowego, administratora baz danych, managera. Kluczowe technologie w jakich pracują to: AWS, Apache, Varnish, Tomcat, PostgreSQL, GitLab, Terraform, Ansible, Jenkins, ELK. ZUIT obsługuje klientów zarówno polskich jak i zagranicznych, m.in. RTVEuroAGD, Leroy Merlin, Onnibus, Publio, Domiporta, MyBenefit.

Zespół Utrzymania IT jest bardzo dojrzały pod względem stażu pracy, ale młody duchem – wciąż cieszą się tym co robią na co dzień, łakną nowych tematów i nie ustają w pogoni za nowinkami technicznymi. W skład zespołu wchodzą m.in. pasjonaci kolarstwa, wycieczek górskich, kostki Rubika oraz twórczości Krzysztofa Krawczyka

Nasze rekrutacje
/ Proces

1

Przegląd CV - Aplikowałeś? Świetnie! Już weryfikujemy Twój profil

2

Poznajmy się lepiej! - Krótka rozmowa telefoniczna z rekruterem

3

Spotkanie F2F i/lub zadanie rekrutacyjne - Podziel się swoim doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami podczas rozmowy z osobą merytoryczną i kierownikiem zespołu

4

Informacja zwrotna i/lub oferta pracy - Dbamy o kulturę feedbacku – zawsze dostaniesz od nas informację zwrotną!

Indywidualne podejście do każdego kandydata

Każda rola jest inna. W związku z tym dopasowujemy się do potrzeb indywidualnych kandydatów i specyfiki stanowisk, na jakie aplikują. Dzięki temu aplikujący mile wspominają proces rekrutacji, a my zyskujemy najlepszych członków zespołu.

<individual.approach>

Szybki proces

Nikt nie lubi tracić czasu. Dlatego nasz proces rekrutacyjny, od momentu złożenia aplikacji do otrzymania finalnej decyzji, trwa średnio 2 tygodni. Trzymanie kogokolwiek w zawieszeniu to ostatnia rzecz, jakiej byśmy chcieli.

<fast.process>

Krótka ścieżka decyzyjna

Zwinny proces decyzyjny wynika z faktu, że jest w niego zaangażowana minimalna liczba osób. Efektywna komunikacja pomiędzy działem HR oraz liderami zespołów skutkuje szybką i konkretną decyzją.

<short.paths>

Kultura feedbacku

Doceniamy zainwestowany czas i wysiłek każdego z kandydatów. Stąd na koniec procesu rekrutacyjnego, zawsze zostawiamy informację zwrotną, umożliwiając Ci rozwój – bez względu na to, jaka finalnie decyzja zapadła.

<feedback.provided>

Niski odsetek odrzuconych ofert pracy

Znikoma liczba naszych ofert pracy jest odrzucana. Zapewne wynika to z faktu, że oferujemy ciekawe projekty, a przy tym jesteśmy stabilnym pracodawcą. Znajdziemy dla Ciebie idealne miejsce w organizacji, gdzie rozwiniesz skrzydła.

<low.rejections>

Brzmi nieźle?

Masz jakieś pytania? Obgadajmy to!
Skontaktuj się z osobą, która odpowiada za tę rekrutację.

Bartosz Pyclik
Recruitment Business Partner